google-site-verification: googled49e2f8b0159ac5e.html
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/www.ozyonder.com

Sağlık Raporları.

Özel Güvenlik Adayı Özel Hastaneden Rapor Alamayacak

Özel güvenlik temel eğitimi alan özel güvenlik adaylarının özel güvenlik sağlık kurulu raporlarını özel hastanelerden alabilmesi uygulamasına son verildi.

Özel güvenlik adaylarından temel eğitim için istenen özel güvenlik sağlık raporları adaylar tarafından özel hastanelerden alınabiliyordu.

Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı ilgili kurumlara gönderdiği resmi yazı ile bu uygulamaya son verdi.

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının konu ile ilgili resmi yazısında;

“Bundan böyle eğitim kurumları tarafından kayıt öncesi özel güvenlik adaylarından alınan sağlık raporlarının silahlı veya silahsız ayırımı yapılmaksızın kamuya ait bir sağlık kuruluşundan alınmış olmasına dikkat edilmesi gerektiğinin, özel güvenlik eğitim kurumu yöneticilerine tebliğ edilmesi, ayrıca özel güvenlik çalışma izni ve özel güvenlik kimlik kartı müracaatlarında ki iş ve işlemlerin bu doğrultuda yürütülmesi istenmişti.” denildi.

Tebliğ tarihinden önce alınan raporlar geçerli Resmi yazıda son olarak tebliğ tarihinden (18.10.2019) önce alınmış olan ve geçerliliği devam eden sağlık raporlarının kabul edileceği bildirildi.


 

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Saat