google-site-verification: googled49e2f8b0159ac5e.html
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/www.ozyonder.com

İçişleri Bakanı, özel güvenlik görevlilerinin biber gazı bulundurma, taşıma ve kullanma izinlerinin olmadığını açıkladı.

5 MAYIS 2013İçişleri Bakanı, CHP İstanbul Milletvekilinin
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde özel güvenlik görevlilerinin yemek boykotu yapan öğrencilere biber gazlı coplu sert müdahalede bulunmasıyla ilgili soru önergesini yanıtladı. 

Bakan, Özel güvenlik görevlilerinin giyeceği üniforma ve kullanacağı teçhizatın Özel Güvenlik Komisyonu’nun 3 Haziran 2011 tarih ve 773 sayılı kararıyla belirlendiğini vurguladı.

İçişleri Bakanı, "Komisyonca onaylanıp uygun görülen teçhizat içerisinde el telsizi, kelepçe, cop, düdük, el feneri, el detektörü gibi teçhizatlarına bulunduğu ancak biber gazı tabir edilen gazlar vb. bulundurma, taşıma ve kullanma izinlerinin olmadığı anlaşılmıştır" ifadesini kullandı.

Bakan, olayla ilgili Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından 10 özel güvenlik görevlisi hakkında başlatılan soruşturmanın da 6 aydır sürdüğü bilgisini verdi. 


LEBLEBİ GİBİ SATILIYOR

CHP Milletvekili; “Adeta bakkallarda çocuklara bile leblebi gibi satılmaya başlanan biber gazının ne kadar hukuk ve kural dışı, kullanıldığı bu yanıtla ortaya çıkmış oldu.

Herkesin bulunduğu konuma görev ve yetkisine göre davranmaya davet ediyorum.

Özel güvenlik görevlilerinin de yetki sınırlarını aştıklarında cezalandırılacaklarını unutmamaları gerekiyor.

İçişleri Bakanlığı’nın bu konuda denetimi ve eğitimi daha da artırmasını bekliyoruz.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/guler-ozel-guvenlik-biber-gazi-sikamaz-24650781
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84826.8757
Euro7.76347.7945
Saat