google-site-verification: googled49e2f8b0159ac5e.html
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/www.ozyonder.com

Özel Güvenlik Hizmetlerinden Kullanılacak Görev Köpeği ve İdarecisi Sınav Talimatı.

ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNDE KULLANILACAK GÖREV KÖPEĞİ VE İDARECİSİ SINAVI TALİMATI

25.06.2020

01/09/2020 tarihinde başlayacak olan

ÖZEL GÜVENLİK HİZMETLERİNDE KULLANILACAK GÖREV KÖPEĞİ VE İDARECİSİ SINAV TALİMATI

  1. 1.    Sınav Takvimi

21/08/2020 :Başvuru için son tarihtir.

24/08/2020 :İl Emniyet Müdürlüğünce alınan müracaatların resmi yazı ve dijital olarak Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına gönderileceği son tarihtir.

25/08/2020 :Sınava girecek adayların Sınav Yerleştirme Komisyonu tarafından yerleştirme işlemlerinin yapılarak, ilan edileceği son tarihtir.

30/08/2020 :İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilen kesin listelere göre adaylara, sınav giriş belgelerinin düzenlenerek teslim edileceği son tarihtir.

01/09/2020 :Sınavın başlayacağı tarihtir.

01/09/2020 :Sınav Değerlendirme Komisyonunun görev alacağı tarih başlangıcıdır. Sınav sonuçları tüm değerlendirmeler bittikten sonra açıklanacaktır.

2. Başvuru İşlemleri

2.1. Başvuru şartlarını yerine getiren adaylar, ikamet ettikleri İl Valiliklerine (İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine) müracaat edeceklerdir.

2.2. Sınava katılacak görev köpeği ve idarecisi için katıldığı branştan 4.500 TL (dörtbinbeşyüz) sınav ücreti alınacaktır. Bu ücretler, adaylar tarafından Halk Bankası şubelerine sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek yatırılacaktır. Adaylar, sınav giriş ücreti yatırıldığına dair almış olduğu dekontu müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

2.3. Sınav başvurusu yapan görev köpeği ve idarecisine ait bilgiler İl Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerince, Genelge ekinde yer alan (Ek-1/A) formlar doldurularak Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına gönderilecektir. Ayrıca bu bilgiler fatih.ergul3@egm.gov.tr email adresine excel formatında da gönderilecektir.

2.4. Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı Sınav Yerleştirme Komisyonu tarafından adayların sınav yerleştirme işlemi yapıldıktan sonra İl Özel Güvenlik Şube Müdürlüklerince Genelge ekinde yer alan (Ek-4/A) sınav giriş belgesi düzenlenerek adaylara teslim edilecektir.

2.5. Başvuru dosyaları illerde muhafaza edilecek, bu talimatta istenilenlerin dışında Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına müracaatla ilgili herhangi bir evrak gönderilmeyecektir.

2.6. Sınava ait iş ve işlemler başlanıncaya kadar Özel Güvenlik Bilgi Sistemi ve Otomasyon Projesi (ÖGNET)’nde “Görev Hayvanı Modülü”nün gerçek ortamda kullanıma hazır hale gelmesi durumunda yapılan tüm işlemler ÖGNET’ten yapılacak olup; konu ile ilgili bilgilendirme ayrıca yapılacaktır. 

3. Adayların Sınav Öncesinde Uyması Gereken Hususlar

3.1. İdareciler, sınav öncesi köpeklerin kimliklerini/pasaportlarını hazır hale getirir.

3.2. İdareciler, sınav öncesi kendilerine ayrılan bölümde bekler.

3.3. İdareciler, sınava birer birer alınır.

3.4. Köpeklerin sınav alanına getirilmesi ve sınav sonrası kontrollü bir şekilde sınav alanından götürülmesinden idareci sorumludur.

3.5. Adaylar sınav yerlerine yanlarında getirmiş oldukları maske/eldiven takılı bir şekilde alınacak olup, sınav süresince adayların ve sınav görevlilerinin sınavda sosyal mesafe kuralına riayet etmeleri sağlanacaktır.

4. İdarecilerin Sınav Esnasında Uyması Gereken Hususlar

4.1. İdareciler sınav süresince, kendilerine ayrılmış olan alanda bekler.

4.2. İdareci görev köpeği ile beraber, sınav anında sınav görevlilerinin vereceği uyarı ve direktiflere uyar.

4.3. Bu talimatta belirtilen diğer hususları yerine getirir.

5. Görev Köpeği ve İdarecisi Sınavı:

5.1. Sınav, Merkezi Sınav Komisyonunca yapılan yerleştirme tarihlerine göre daha sonra duyurulacak olan bir adreste Ankara ilinde yapılacaktır.

5.2. Adaylardan, ruhsatlı bile olsa üzerinde ateşli silah, kesici, delici, yaralayıcı alet, telefon, kamera, iletişim sağlayıcı vb. bulunduranlar sınava alınmayacaktır.

5.3. Sınav sonuçları, www.egm.gov.tr/ozelguvenlik web adresinden açıklanacaktır.

5.4. 2020 yılı için görev köpeği ve idarecisi kimlik kartı ücreti 1.000 TL (bin) olarak belirlenmiştir. Söz konusu ücretler, Polis Teşkilatı Güçlendirme Vakfının Halkbank Opera Şubesi TR18 0001 2009 4130 0010 2605 12 nolu hesabına yatırılacaktır.

6. Genel Hükümler:

8.1 Merkezi sınav komisyonu ve İl Emniyet Müdürlükleri sınav ile ilgili her türlü iş ve işlemleri ilgili mevzuat ve talimat doğrultusunda yapacaklardır.

8.2 Sınavla ilgili yaşanacak tereddütlerde, Merkezi Sınav Komisyonunca alınan karar uygulanacaktır.

8.3 Sınava girecek idareciler ve köpeklerin değerlendirmeleri başlamadan önce sınav alanına hiç kimse alınmayacak ve herhangi bir ekipman üzerinde çalışma yapmasına izin verilmeyecektir. Sınav görevlileri bu kurala uymayanları sınavdan uzaklaştıracaktır.

8.4 Bu talimatname, İl Emniyet Müdürlüğü Özel Güvenlik Şube Müdürlükleri tarafından 3 iş günü içerisinde özel güvenlik eğitim kurumu ve şirketlerine tebliğ edilecektir.

8.5 İdareciler herhangi bir kaza ya da yaralanma olduğunda derhal sınav komisyonu ya da görevlilere bilgi vermek zorundadır.

8.6 Sınav alanında hiç kimse köpekleri tahrik edici, rahatsız edici davranışta bulunmayacaktır. Köpekleri incitecek davranışlar hiçbir şekilde mazur görülmeyecek ve sınav derhal iptal edilecektir.

8.7 Adaylarca sınav adı ve T.C. Kimlik Numarası belirtilerek ücretinin yatırılması amacıyla Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünce ilgili banka hesabının 21/08/2020 tarihi mesai bitimine kadar aktif olması sağlanacaktır.

8.8 Sınav esnasında sınav alanına görevli personel harici hiç kimse girmeyecek ve sınav alanı her türlü görüntülü canlı yayın sistemiyle hiç kimseye izletilmeyecektir.

            https://www.egm.gov.tr/kurumlar/egm.gov.tr/IcSite/ozelguvenlik/Duyurular/SINAV-TALIMATI_WEB.pdf

30 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84826.8757
Euro7.76347.7945
Saat