google-site-verification: googled49e2f8b0159ac5e.html
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/www.ozyonder.com

İYİ Parti Denizli Milletvekilli Yasin Öztürk, Özel Güvenlik Görevlileri İçin Meclise Önerge Verdi.

Öztürk ''Milletimizin huzuru ve güvenliği için kolluk kuvvetlerinin en büyük destekçisi olan Özel Güvenlik Görevlilerinin gününü 15. Yılını kutluyorum’ ‘dedi.

26 HAZİRAN 2019

Meclis’e verdiği yazılı soru önergeleri ve Meclis Araştırma önergeleri ile gündeme getiren İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, bu sefer de 15. Kuruluş yıldönümünü kutlayan özel güvenlik görevlilerinin sorunları hakkında bir Meclis araştırması önergesi hazırladı. 

Meclis Araştırması Önergesi ile Meclis’te Özel Güvenlik Görevlilerinin statülerinin, çalışma şartlarının ve yapılabilecek değişikliklerin araştırılması için bir komisyon kurulmasını isteyen Öztürk, 5188 sayılı kanunun revize edilmesini,

Özel güvenlik görevlilerini ilgilendiren 4857, 3201, 772 sayılı kanunlarda gerekli değişikliklerin ve düzeltmelerin yapılmasını önerdi.

Öztürk, araştırma önergesinin gerekçesinde, “Özel güvenlik görevlilerinin iş yükü çok ama iş güvenceleri yok, asli görevlerinden başka işlere de bakmaları isteniyor; bu da güvenlik zafiyetine yol açıyor. Üstelik statüleri de tam olarak belirlenmiş değil” vurgulamasını yaptı.
https://www.denizlibasin.com/haber/5724/ozel-guvenlik-gorevlileri-daha-fazla-madur-edilmesin.html

 

235 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.74296.7699
Euro7.56247.5927
Saat